Johny Ozon

Ozón prichutený fikusovým listom

Johny Ozon | Co je pravda nie je hriech!

Prasačiny momentálne nie je možné zobraziť.
ozon

S viac ako 2 miliardami veriacich je kresťanstvo najrozšírenejším náboženstvom vo svete.

Poďme sa pozrieť na to, čomu týto ľudia veria a čím sú krmení!
V prvom rade všetky viery založené na príchode mesiáša sa nevedia dohodnúť ako to vlastne bolo a každý z nich to interpretuje inak, a svojich veriacich kŕmia každý inou historkou.

A v druhom rade keď si rozoberem ako to všetko začalo, mám isté pochybnosti, či sami sebe neprotirečia veriaci ľudia ktorý túto vieru šíria ďalej.

Ako iste všetci vieme Ježiš sa narodil panne Marii. Už to že sa narodil panne je dosť nedôveryhodné (ako môže panna otehotnieť?) a to nehovoriac o tom že ho splodil akýsi Duch Sväty. Ak zoberieme do úvahy, že duchovia existujú, je toho celý You Tube, tak žiadni z nich deti nerobí! Ak sa potopím ešte hlbšie, Mária a Jozef boli predsa vo vzťahu, takže splodenie Ježiša Krista bol akt nedôvery voči Jozefovy, ktorý navyše musel vychovávať nevlastné dieťa.
Aby som bol úplne konkrétny tak 6. božie príkázanie znie : 6. Nezosmilníš! - kresťanská interpretácia: "nebudeš mať sex pred svadbou a nebudeš používať prostriedky zabraňujúce oplodneniu". Tak ja potom nechápem ako mohla mať panna dieťa keď nemala svadbu?
Keď sa pohneme v čase tak sa hovori, že Ježiš menil vodu na víno. Ktorý normálny človek, by vymenil vodu za víno? Ak nie alkoholik!
No čo sa mi teda ešte nezdá, nezdá sa mi toho viacej ale nemám tu celý deň to všetko vypisovať je jeho z mŕtvych vstanie. Ježiša Krista ukrižovali, prebodli kopiou, pochovali ho v hrobke, ktorú zavalili obrovským kameňom. On jedného dňa vstal len tak so srandy, odvalil šuter velký ako auto a vybral sa do sveta. Chcem vidieť stvorenie ktorého celý deň bičujú, potom ho nehajú niesť celým mestom svoj vlastný kríž, na ktorý ho neskôr pribijú a aby toho nebolo málo prebodnú ho kopiou. A ono za tyždeň zotavovania sa, odvalí kameň veľký ako auto.

A teraz trosku pár faktov:
Nezabiješ! 5. božie prikázanie: neviem kto toto vymyslel ale cirkev nehala vyvraždiť Templarsky rád rytierov, upaľovala ženy len preto že niekto na nich ukázal prstom a označil ju za bosorku, ak ste boli nebodaj kacír a v boha ste neverili tak sa o to cirkev rýchlo postarala a ich vieru vam doslovne vtĺkali do hlavy zatial čo ste boli pripútaný na škripci. Nehovoriac o križiackych výpravách.

Ďalšie ich motto je aby ste žili v skromnosti, tak potom ja nechápem prečo cirkevná vrchnosť chodí obvešaná zlatom ako čierny raper. Mal som možnosť nahliadnuť do fary a teda obývačka väčšia ako mam ja celý byt, a televízor mal väčšiu uhlopriečku ako mam ja koberec v obyvačke! A to nehovorím o najnovšej oktavii v garáži! Kde sa podela ta skromnosť?

Čo je podľa mňa absolutny vrchol výsmechu a sarkazmu cirkvy voči veriacim sú tzv ODPUSTKY. Za istú sumu ktorú ste zaplatili, sa za Vás tak farár modlil až Vám bolo odpustené a mohli ste ísť do neba. Ak už toto nie je čistý a očividný business tak neviem čo by to mohlo byť!

Teraz niečo zo stránky : http://antikrist.szm.com/desbozpri.htm


10 "Božích" prikázaní

"Prečítaj si Bibliu,aby si vedel,prečo neveríš v Boha!"
10 B. prikázaní je vlastne 10 pravidiel cirkvi, ktoré by mali veriaci dodržiavať. Môžete dodržiavať svetské zákony, ale ak porušíte tieto cirkevné... Alebo..., pretože najväčším nepriateľom cirkvi je práve zdravý ľudský rozum, a tak rozmýšľanie nad správnosťou cirkvi, Božích skutkov... je vlastne rúhanie sa, každý, kto prirodzeným spôsobom využíva prirodzené vlastnosti a schopnosti svojho mozgu, je pre cirkevnú vrchnosť kacír, bosorák, satan, antikrist, neznaboh, antisemita a najnovšie psychopat... Samozrejme nepovedia vám to rovno, ohovárajú vás za chrbtom a môžete to čítať aj z ich pohŕdavých pohľadov, je to celkom zábavné :-)))
Keďže je tu momentálne drvivá väčšina kresťanov, vylučujú vás vlastne týmto svojím postojom zo spoločnosti. Kto im dáva to právo??? Je to jednoduché! Kresťanstvo výrazne dominuje nad ostatnými náboženstvami, a preto si môžu dovoľovať a drzo vtláčať svoje názory aj ostatným ľuďom. Podľa mňa, zdôrazňujem, PODĽA MŇA je desať Božích prikázaní len prostriedkom na manipuláciu ľudí a udržiavanie všeobecného strachu.

Hlavné prikázanie: Milovať budeš Pána, svojho Boha, celým svojím srdcom, celou svojou dušou, celou svojou silou a celou svojou mysľou a svojho blížneho ako seba samého! (Lk 10,27-28) - myslím, že milovať na rozkaz sa určite nedá. Ak to náhodou niekto nedokáže, tak porušil hlavné prikázanie, a teda aj zhrešil. To je dosť nefér a ak to niekto nechápe, ako sa opovažuje nazývať sa Bohom?

1. Ja som Pán, Boh tvoj! Nebudeš mať iných bohov okrem mňa, aby si sa im klaňal. - niekto, koho ste nikdy nevideli, ani nepočuli sa s vami takto drzo a povýšenecky rozpráva a šikanuje vás ako dákeho sluhu. Už dávno skončila doba nerovnosti medzi ľuďmi a nikomu sa už nemusíte klaňať. NECH ŽIJE SLOBODA!!! Mimochodom, ak Boh, ktorého vyhlasujú za jediného existujúceho hovorí:"Nebudeš mať iných Bohov..." potvrdzuje tým vlastne, že je ich viac a možno sa bojí konkurencie...

2. Nevezmeš mena Božieho nadarmo. - vďaka tomuto sa stalo slovo "Boh" akýmsi vulgarizmom. Tuším, že z demokratických princípov vyplýva, že môžete povedať čokoľvek a kdekoľvek!!!

3. Spomni, aby si deň sviatočný svätil. - sú dôležitejšie a lepšie spôsoby ako stráviť čas. Ak niekto verí v Boha, k svojej viere nepotrebuje majetnú cirkev, verejné vyhlasovanie viery a už vôbec predriekačov modlitieb v kostoloch. Viera je iba jeho vnútorný, subjektívny postoj.

4. Cti otca svojho i matku svoju! - Súhlasím! Ak sa tým nemyslia dáke pochybné nebezké bytosti! Každý človek vie, že si má ctiť svojich rodičov a určite k tomu nepotrebuje náboženské príkazy. Takže logicky vyplýva, že je to zbytočné prikázanie...

5. Nezabiješ! - Viete koľko vrážd má práve cirkev na svedomí? (viď. Obete organizovaného kresťanstva) V mene Boha, alebo Ježiša Krista je to ale asi v poriadku...

6. Nezosmilníš! - kresťanská interpretácia: "nebudeš mať sex pred svadbou a nebudeš používať prostriedky zabraňujúce oplodneniu" - k tomu nemám čo dodať! To je každého osobná vec.

7.Nepokradneš! - A cirkev kradne ako o dušu. Práve krádežou prišla k väčšine svojich majetkov.

8. Nepreriekneš krivého svedectva proti blížnemu svojmu! - môže sa ti stať, že ti preto blížny vážne ublíži, ale určite ťa žiadny Zeus nezasype guľovými bleskami.

9. Nepožiadaš manželku blížneho svojho! - každý predsa vie, že sa to nepatrí...Etika, alebo morálka je pre väčšinu ľudí prirodzená, a tak by sa toho mali vyvarovať aj bez náboženského učenia.

10. Ani nepožiadaš majetku blížneho svojho, ani ničoho, čo jeho je! - Dosť všeobecné a nejasné prikázanie. Možno by sa mali všetky prikázania lúštiť ako sa lúštili Nostradamove vízie budúcnosti, a až potom predkladať ako "zákony". Niekto by sa predsa mal postarať aj o zrozumiteľnosť, alebo práve nezrozumiteľnosť vyhovuje?

Ešte je tu veľa iných, napr.: Šesť hlavných právd, kde v štvrtom sa hovorí, že Boh je spravodlivý sudca, ktorý dobrých odmeňuje a zlých tresce. Ibaže som si tú spravodlivosť nevšimol... Šieste zas hovorí, že milosť Božia je na spásu potrebná! Ja to klasifikujem ako zastrašovanie!

Tieto prikázania platia pre kresťanov, a keď ich chcú dodržiavať, prosím. Nech sa ale nesprávajú, akoby ich museli dodržiavať všetci ľudia na Zemi, bez ohľadu na ich vierovyznanie!

 
Grejty
Grejty | 22.2.2012 11:59

Nezúčastňujem sa žiadnych náboženských obradov, ale tiež nemusím keď niekto bez súvislostí akoželogicky vyvracia čokoľvek.
Najlepšie je hneď na začiatku: najprv Kristus (čo mimochodom nie je meno ale titul) PREmenil vodu NA víno a o riadok nižšie už ako alkoholik VYmenil vodu ZA víno :))))
Mám rád srandu, cynizmus a nerešpekt voči náboženstvám. Ale toto...


ph
ph | 22.2.2012 16:42

ten utok na cirkev bol dost nepodareny, medzi vtipy sa velmi nehodi...
dovolim si podotknut, ze tie prikazania su par tisic rokov stare, takze ich zmysel by sa mal hodnotit z hladiska vtedajsej etiky. takze napr. v case ked vznikali boli vo svojom okoli jedinym monoteistickym nabozenstvom, takze prikazanie o inych bohoch malo zmysel.


slafco
slafco | 22.2.2012 18:38

hm, velmi prizemne, tvoje vedomosti sa nedaju nazvat ani chabe, ak chces pisat nieco zmysluplne, mal by si mat co najviac vedomosti o danej teme, nikto ta nenuti verit. Ja osobne som veriaci krestan a po precitani tvojej vsuvky som len pousmial- nepoznas nas ani to o com pises, mas len kratkozraky nazor. Ale dovolim si nesuhlasit s tebou ph, medzi vtipy sa to hodi az az.


 
Nie ste prihlásený, pre pridavanie komentárov sa musíte prihlásiť!
( Prihlásenie | Registrácia )
 
 
loader